ارتباط با رییس اصناف

اعضای هیات رییسه

جستجو

کمیسونها و اتحادیه ها

اطلاعیه ها و بخشنامه ها

آمار بازدیدکنندگان

  • افراد آنلاین: 0
  • بازدید امروز: 0
  • بازدید دیروز: 0
  • بازدید کل: 799686
  • ورودی موتورهای جستجو : 39489
  • IP شما: 3.235.173.155

رئیس اتاق اصناف ایران در تشریح آخرین توافق‌های اتاق و سازمان امور مالیاتی

مؤدیان صنفی صبور باشند

رئیس اتاق اصناف ایران درخصوص آخرین وضعیت تعاملات بین این اتاق و سازمان امور مالیاتی گفت: در ارتباط با نحوه رسیدگی به تعیین مالیات سال ۱۳۹۸ مودیان صنفی از مدتی پیش مذاکرات متعددی با مسئولین سازمان امور مالیاتی کشور داشتیم. در همین راستا چندین جلسه در هیئت رییسه به نحوه رویارویی با این موضوع پرداختیم و در نهایت چند موضوع و محور اصلی در مذاکرات مورد توجه ما قرار داشت.


✅رئیس اتاق اصناف ایران درخصوص آخرین وضعیت تعاملات بین این اتاق و سازمان امور مالیاتی گفت: در ارتباط با نحوه رسیدگی به تعیین مالیات سال ۱۳۹۸ مودیان صنفی از مدتی پیش مذاکرات متعددی با مسئولین سازمان امور مالیاتی کشور داشتیم. در همین راستا چندین جلسه در هیئت رییسه به نحوه رویارویی با این موضوع پرداختیم و در نهایت چند موضوع و محور اصلی در مذاکرات مورد توجه ما قرار داشت.

✅سعید ممبینی افزود: با توجه به تاکید و پیگیری ای که سازمان امور مالیاتی برای اجرای ماده ۹۷ ق.م.م در سال ۹۸ در دستور کار قرار داده بود پیش بینی میکردیم ممکن است بعضی از مشاغل فاقد اسناد مالی باشند. در نتیجه در اجرای ماده ۹۷ دچار مشکلاتی شوند لذا با توجه به اینکه همچنان استفاده از ظرفیت تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م وجود داشت این موضوع را مورد پیگیری قرار دادیم و در چندین جلسه در تعیین ضرایب مربوطه به مالیات از روش تعیین به وسیله تبصره ماده ۱۰۰ پیگیری هایی صورت گرفت.

✅ممبینی در ادامه تصریح کرد: البته همه می دانند که در سال ۹۸ ضمن اینکه دچار رکود اقتصادی بودیم، در عین حال در یک ماه پایانی سال به دلیل شیوع بیماری کرونا کسب و کارها آسیب زیادی دیدند، لذا این موضوع مدنظر قرار گرفت و بر آن تاکید شد.

✅رئیس اتاق اصناف ایران تاکید کرد: نهایتا دو نکته مهم اتفاق افتاد، یکی اینکه با افزایش آستانه مبلغی که می شود در مورد تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م استفاده کرد، موفق شدیم که معافیت‌ها را از ۱۰ برابر معافیت به ۶۰ برابر افزایش دهیم. به این ترتیب افراد بیشتری علاوه بر گروه سوم و احتمالا تعدادی از مودیان گروه دوم هم که تا ۶۰ برابر معافیت میزان درآمدشان تعیین می شود، می توانند با استفاده از ظرفیت‌های قانونی تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م نسبت به تعیین مالیات آن ها اقدام کنند.

✅ممبینی در پایان خاطرنشان کرد: امروز تقریبا این موضوع را نهایی شد و به احتمال قریب به یقین فردا دستورالعمل نحوه استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م ابلاغ خواهد شد. انتظار و استدعا از دوستان عضو اجلاس اتاق و همینطور روسای اتاق های اصناف و اتحادیه ها این است که به مودیان صنفی اعلام کنند تا زمان ابلاغ دستورالعمل تحمل کنند. آنهایی که می توانند از روش تبصره ماده ۱۰۰ ق.م.م و یا از طریق ماده ۹۷ اقدام به تسلیم اظهارنامه و تعیین مالیاتشان کنند. امیدواریم اقدامات صورت گرفته کمک کند به بخشی از مضائق و مشکلات اقتصادی که برای اصناف پیش آمده شاهد رفع این مشکلات اقتصادی باشیم و هرچه زودتر شاهد رونق در کسب و کار باشیم، انشاالله
تارخ درج خبر : 8/5/1399 ساعت 10:52

تاریخ درج :  1399/5/8

تعداد بازدیدها : 732
 

ارسال نظر


نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پیام رهبر

تبلیغات

مرکز طراحی وب زئوس

لینک های مفید

اوقات شرعی

نظر سنجی

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟