ارتباط با رییس اصناف

اعضای هیات رییسه

جستجو

کمیسونها و اتحادیه ها

اطلاعیه ها و بخشنامه ها

آمار بازدیدکنندگان

  • افراد آنلاین: 2
  • بازدید امروز: 579
  • بازدید دیروز: 327
  • بازدید کل: 401274
  • ورودی موتورهای جستجو : 10186
  • IP شما: 54.81.195.140

رییس اتاق اصناف مرکز استان فارس نويد داد؛

فروش فوق‌العاده بهاره در واحدهاي صنفي انجام مي‌شود

رییس اتاق اصناف مرکز استان فارس نويد داد؛ فروش فوق‌العاده بهاره در واحدهاي صنفي انجام مي‌شود


سید محمود هاشمی در حاشيه جلسه فروش فوق العاده بهاره اصناف شيراز كه در محل اتاق اصناف مركز استان فارس برگزار شد ؛ با بیان این مطلب که ایجاد عدالت، جلب رضایت حداکثری مردمی و امکان بهره‌مندی تمام شهروندان در مناطق مختلف شهری یکی از سیاست‌های اصلی فروش فوق‌العاده است گفت: فروش فوق العاده بهاره اصناف شیراز از پانزده اسفند ماه جاری آغازمیشود و تا پانزده فروردین ماه 96ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینک بیش از پانزده مرکز تجاری بزرگ شیراز به همراه 9 اتحادیه صنفی در این طرح شرکت میکنند افزود: اتحادیه هاى فروشندگان پوشاک شیراز، كفاشان و کفش فروشان، قنادان و یوخه پزان، خواربار و لبنیات فروشان و همچنین عمده فروشان مواد غذایی و فروشندگان تخم مرغ و مرغ، پرنده، و ماهی فروشان ، سراجان ،خرازان و اتحادیه میوه و تره بار شيراز از جمله صنوفی هستند که در طرح فروش فوق العاده با تخفيف ويژه حضور دارند.
* مجوز فروش فوق العاده به فروشگاه های بزرگ در سطح شهر داده میشود
رییس اتاق اصناف مرکز استان فارس در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه با اخذ تعهدات لازم ،مجوز فروش فوق العاده به فروشگاه های بزرگ در سطح شهر داده میشود اضافه کرد: امسال علاوه بر شرکت صنوف در فروش فوق العاده مراکز تجارى و فروشگاه های بزرگ سطح شهر شيراز نیز در این طرح شرکت کرده و در جلسه اى مشترك تقاضاهای خودشان را جهت شركت در طرح فروش بهاره اصناف شيراز به اتاق اصناف مركز استان فارس داده اند که این تقاضاها بعد از بررسی لازم در صورت واجد شرايط بودن مجوز شركت در طرح داده خواهد شد و همكنون مجوز فروش فوق العاده با تخفيف ويژه بهاره براى تعداد از آنان صادر شده است.
او ادامه داد: فروشگاه هاى بزرگ و مجتمع تجاری که تا امروز برای اخذ مجوز اقدام نکرده اند میتواند برای اخذ مجوز به اتحاديه صنفى مرتبط يا اتاق اصناف مرکز استان فارس تا قبل از ١٥ اسفندماه سال جارى رجوع کنند.
*صنوف، بدون مجوز اجازه ارائه و تبلیغ تخفیف ویژه طرح فروش بهاره ندارند
هاشمی با اشاره به تخفیف فروش فوق العاده که از 3 تا 15 درصد است ، خاطرنشان كرد : واحدهای صنفی که اقدام به ثبت نام فروش فوق العاده نکرده اند اجازه ارائه و تبلیغ تخفیف ویژه فروش بهاره اصناف شيراز ندارند و بهتر است پیش از اینکه با مشکل مواجه شوند به اتحادیه صنفی خود مراجعه کنند و نسبت به دریافت مجوز فروش فوق العاده خود اقدام نمایند.
عضو كميسيون نظارت استان فارس تصریح کرد: مردم برای تخفیفهای واقعی حتما از فروشگاه هایی که دارای برچسب مشخص و متحد الشکل با نام كميته دائمى فروش هاى فوق العاده اتاق اصناف مركز استان فارس هستند،خرید کنند .
* در انبارها كالاهاى اساسى به مقدار کافی موجود می باشد
وی بیان کرد: كالاهاى اساسى بنابر اعلام دستگاه هاى مرتبط در انبارها و سردخانه ها موجود مى باشد و بر اساس اعلام ستاد تنظیم بازار فارس كه توزيع برنج توسط سازمان غله از همكنون آغاز شده و بنکداران عزيز میتوانند برای تامین برنج مورد نياز خود با در دست داشتن جواز کسب به آن سازمان رجوع و نسبت به تحویل سهمیه برنج خود اقدام کنند.
* از پانزده اسفند ماه طرح نظارتی تشدید میشود
هاشمی در ادامه به واحد بازرسی و نظارت اصناف اشاره کرد و افزود: عملکرد فروشگاه ها و صنوف در سطح شهر تحت نظارت کامل بازرسان خواد بود.
او با بیان اینکه بیش از 4 خودرو و بيش از 50 بازرس به تیم بازرسی اتاق اصناف فارس اضافه شده است افزود: از پانزده اسفند ماه با افزایش این نفرات طرح نظارتی تشدید میشود و بازرسی ها به صورت یکسره از هشت صبح تا 9 شب به صورت دو شيفت ادامه خواهد داشت.
رییس اتاق اصناف مرکز استان فارس گفت: شکایات مردمی از طریق شماره 32340000 (واحد بازرسی اصناف فارس) يا ١٢٤ سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس رسیدگی و پیگیری میشود.
وی در پایان تغییر شغل در ایام نوروز را تخلف صنفی برشمرد و گفت: در صورت مشاهده چنین تخلفاتی با اجاره دهنده صاحب جواز كسب برخورد قانونی میشود و واحد صنفی بلافاصله پلمپ خواهد شد.
هاشمى ضمن تقدير و تشكر از استاندارى فارس، اداره كل تعزيرات حكومتى استان، فرماندارى شيراز، سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس، مديريت اداره نظارت بر اماكن عمومى فرماندهى انتظامى فارس ، مركز بهداشت ، اعضاء كميسيون نظارت به همراه اتحاديه هاى صنفى مرتبط شهرستان شيراز كه در بهتر اجرايى شدن طرح فروش فوق العاده بهاره اصناف شيراز همراهى داشته اند، ابراز داشت : ساعت كار بازار وكيل شيراز نيز با هماهنگى هاى انجام شده در طول ايام نوروز اضافه خواهد شد و يك تيم بازرسى اصناف نيز به صورت ثابت در اين ايام در بازار و مراكز مهم تجارى شهر مستقر خواهند شد و علاوه بر واحد بازرسى و نظارت اصناف استان ، مديريت بازرسى و نظارت اصناف در گشت هاى مشترك بازرسى سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به همراه اداره كل تعزيرات حكومتى و مركز بهداشت حضورى فعال خواهد داشت كه علاوه بر نظارت واحدهاى صنفى سطح شهر، نظارت بر فرودگاه و پايانه هاى مسافربرى نيز تشديد خواهد شد.
رئيس اتاق اصناف مركز استان فارس در پايان از كسبه ، تجار و بازاريان شيراز خواست به صورت خود ناظرى بستر لازم را در بازار براى جلب رضايت حداكثرى شهروندان عزيدر فروش فوق العاده بهاره با ارايه كالاى باكيفيت ايرانى و قيمت مناسب با تخفيف هاى واقعى فراهم كنند تا زائرين و گردشگران عزيز با خاطره خوش از شيراز سومين حرم اهل بيت (ع) در ايران ترك كنند.
تارخ درج خبر : 9/12/1395 ساعت 13:52

تاریخ درج :  1395/12/9

تعداد بازدیدها : 636
 

ارسال نظر


نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پیام رهبر

تبلیغات

مرکز طراحی وب زئوس

لینک های مفید

اوقات شرعی

نظر سنجی

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟