ارتباط با رییس اصناف

اعضای هیات رییسه

جستجو

کمیسونها و اتحادیه ها

اطلاعیه ها و بخشنامه ها

آمار بازدیدکنندگان

  • افراد آنلاین: 2
  • بازدید امروز: 569
  • بازدید دیروز: 327
  • بازدید کل: 401264
  • ورودی موتورهای جستجو : 10186
  • IP شما: 54.81.195.140

در نشست هیئت رئیسه اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شیراز با مدیر کل امور مالیاتی فارس;

در نشست هیئت رئیسه اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شیراز با مدیر کل امور مالیاتی فارس; به تشریح تفاهم نامه فی ما بین اتاق اصناف مرکز فارس و اداره مالیاتی استان پرداخته شد

در نشست هیئت رئیسه اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شیراز با مدیر کل امور مالیاتی فارس; به تشریح تفاهم نامه فی ما بین اتاق اصناف مرکز فارس و اداره مالیاتی استان پرداخته شد


رئیس اتاق اصناف مرکز فارس با بیان اینکه بخش خصوصی در زمان بحران اقتصادی از منابع مهم کمک به دولت است، اظهار داشت: در حوزه تولید و کشاورزی مشکلات خاصی وجود دارد که در حال حاضر و موقعیت اقتصادی کنونی کشور، اصناف با سه میلیون واحد موجود، یکی از منابع مهم کمک به دولت محسوب می شوند و باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرند.
سید محمود هاشمی افزود: بخش خصوصی و اصناف دارای پتانسیل های بسیار قوی است و بدون توقع و منت از دولت، در حال فعالیت است.
رئیس اتاق اصناف مرکز فارس با تأکید بر اینکه باید جمعیت اصناف را راضی نگه داشت، گفت: درآمد حاصل از فعالیت تشکل خصوصی که اصلی ترین آن، اصناف با 700 هزار واحد تولیدی و بیش از 2 میلیون واحد توزیعی و خدماتی است، برای دولت قابل توجه است و با درایت باید آنان را راضی نگه داشت.
وی به گفتمان های انجام شده ما بین اتاق اصناف مرکز فار سو اداره کل مالیاتی اشاره کرد و اذعان داشت: این گفتمان منجر به اتفاقات خوبی برای استان شده است و در نظر داریم با حل مشکلات مالیاتی مؤدیان صنفی، به عنوان پیشتاز و اولین در کشور این حرکت را انجام دهیم. هاشمی خواستار مالیاتی عادلانه و تخفیف خوش حسابی برای صنوف استان شد.
مدیر کل امور مالیاتی استان فارس موضوع نشست را تشریح تفاهم نامه فی ما بین اتاق اصناف مرکز فارس و اداره مالیاتی استان دانست و افزود: تفاهم نامه ای در راستای رفع مشکل مؤدیان مالیاتی بسته شده است که قصد اولیه تعامل بیشتر با اصناف و تعامل با آنان است و در ادامه رفع مشکلات اصناف شیراز و شهرستان های استان فارس خواهد بود.
محسن کاویانی بروز پاره ای مشکلات را به دلیل عدم اعتماد طرفین برشمرد و گفت: ادعای حل تمام مشکلات اصناف را نداریم ولی در جهت به حدأقلی رساندن آن تلاش می کنیم.
وی در ادامه اضافه کرد: امید است ماحصل جلسه فوق رفع 50 درصد مشکلات باشد که اگر این اتفاق رخ دهد در گام اول موفق عمل کرده ایم.
مدیر کلامور مالیاتی استان تصریح کرد: مقرر شده است که چنانچه اعضاء اتحادیه صنفی بدهی اصل مالیات سنوات 94 و ماقبل آن را پرداخت نمایند، جرائم قابل بخشش آنان بخشیده شود و از تسهیلات مقرر در تفاهم نامه استفاده نمایند.
کاویانی در خصوص پیش پرداخت مالیات عملکرد 95 بر مبنای آخرین مالیات قطعی شده خود به صورت 30 درصد نقد و مابقی طی تسقیط 12 ماه اقدام نمایند مشمول بهره مندی از 1درصد جایزه خوش حسابی به ازای هر ماه در سال شوند.
وی به بند دیگری از تفاهم نامه اشاره کرد و ابراز داشت: چنانچه هر کدام از اعضای اتحادیه نسبت به برگ تشخیص خود معترض و با رئیس امور مالیاتی نیز به توافق نرسند، رئیس امور مالیاتی موظف است قبل از ارسال پرونده به هیئت های حل اختلاف نسبت به اجرای قرار و توافق با مؤدی اقدام نمایند.
کاویانی اضافه کرد: اختیارات رئیس دارایی در شهرستان ها محدود است و تقاضا می کنم همه صنوف این تفاهم نامه را امضاء کنند. ضمناً ما آمادگی لازم جهت حل اختلاف اصناف را داریم در صورتی که اتحادیه مشکل صنف مورد نظر را به تأیید اتاق اصناف برساند.
نائب رئیس اتاق اصناف نیز در این نشست وحدت و همبستگی دولت واصناف را در ایران اسلامی بسیار خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: بودجه سال 95 مبلغ 295 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.
خسرو فروغان یکی از مشکلات مالیاتی اصناف را، تفکیک شدن صنوف و عدم دسترسی به آمار دقیق آنها دانست و اذعان داشت: مالیات صنفی متفاوت از مالیات های دیگر بسته می شود و می بایست کمتر لحاظ شود اما به دلیل تفکیک صنوف و عدم دسترسی به آمار دقیق آنها اداره کل مالیات، مشکلاتی را پیش رو دارد.
وی خاطرنشان کرد: مالیات هایی که برای شرکت ها و سرقفلی بسته می شود، مشمول مالیات صنفی نمی شود و این در حالی است که در کنار واحدهای صنفی دارای پروانه کسب، واحدهایی بدون پروانه کسب در خفا در حال فعالیت هستند که ضمن شناسایی تا زمان اخذ پروانه کسب تا 2 برابر نرخ تعرفه، باید برایشان مالیات در نظر گرفته شود.
نائب رئیس اتاق اصناف مرکز فارس در پایان خواستار نزدیکی هر چه بیشتر رؤسای ادارات شهرستان ها با رؤسای اتاق اصناف شد و ابراز داشت: امید است مسئولین مالیاتی توجه ویژه ای به بحث مالیات سرقفلی ها داشته باشند زیرا این بعضاً در اکثر موارد این مالیات ها بر اساس قیمت غیر واقعی اماکن بسته شده است.
در انتهای این نشست رؤسای اتحادیه های صنفی به شرح مشکلات مالیاتی خود پرداختند.
تارخ درج خبر : 2/11/1395 ساعت 8:15

تاریخ درج :  1395/11/2

تعداد بازدیدها : 686
 

ارسال نظر


نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پیام رهبر

تبلیغات

مرکز طراحی وب زئوس

لینک های مفید

اوقات شرعی

نظر سنجی

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟