ارتباط با رییس اصناف

اعضای هیات رییسه

جستجو

کمیسونها و اتحادیه ها

اطلاعیه ها و بخشنامه ها

آمار بازدیدکنندگان

  • افراد آنلاین: 2
  • بازدید امروز: 578
  • بازدید دیروز: 327
  • بازدید کل: 401273
  • ورودی موتورهای جستجو : 10186
  • IP شما: 54.81.195.140

مسوول بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان فارس

واحد بازرسی و نظارت اصناف خود را پاسخگوی شکایات مردمی میداند

مسوول بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان فارس:واحد بازرسی و نظارت اصناف خود را پاسخگوی شکایات مردمی میداند


يكي از اقشار بزرگ و تأثير گذار در فعاليتهاي اقتصادي اصناف، واحد بازرسی است که کار نظارت و سازمان دهي عملكرد متصديان واحدهاي صنفي با هدف پاسخگويي به مطالبات و رسيدگي مردم را بر عهده دارد.
واحد هاي بازرسي و نظارت اصناف برای ارتقاء سطح عملكرد سازمانهاي صنفي درنظارت بر فعاليت واحدهاي تحت پوشش با هدف ايجاد وحدت رويه و هماهنگي بين اتحاديه هاي صنفي و رسيدگي به شكايات مردمی شکل گرفت که امروز میتوان گفت یکی از واحدهای فعال در اتاق اصناف همین واحدبازرسی و نظارت بر صنوف هستند که در فصول مختلف به خصوص در زمان فروش فوق العاده اصناف، روزهای سختی را پشت سر میگذارند. در این راستا واحد مدیریت و بازرسی و نظارت بر اصناف استان فارس با توجه به گستردگی کلان شهر شیراز عملکرد مطلوبی داشته است که طبق گفته مسوول این واحد آماده دریافت هرگونه شکایات مردمی در خصوص گرانفروشی ،کم فروشی، احتکار، عدم نصب اتیکت و ... می باشند.

او در گفتگو با روزنامه تماشا به ماده 37قانون نظام صنفی مبنی بر تشکیل واحدهای بازرسی و نظارت اصناف اشاره میکند و میگوید: این واحد وظیفه دارد تا بر اساس فصل هشتم قانون نظام صنفی که مشتمل بر 17 ماده تخلفاتی است ضمن بازرسی و نظارت بر عملکرد اصناف در موارد تخلف نیز بر اساس قانون برخورد کند.

سعید عرب در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به 3 میلیون واحد صنفی در کشور مشغول به فعالیتند که از این تعداد نزدیک به 120000 واحد صنفی دراستان و 50% درکلان شهر شیراز مستقر هستند.

مسوول بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان فارس یادآور شد: لازم به ذکر است که آمار فوق فقط در رابطه با واحدهای صنفی دارای پروانه بوده و بدون شک چیزی نزدیک به یک سوم این آمار را نیز واحدهای بدون پروانه تشکیل می دهند.
وی اضافه کرد: ضمن توجه به اعداد و ارقام تعداد واحدهای صنفی و همچنین با توجه به گسترش وپراکندگی شهری شیراز که محدوده ای از تفیهان تا روستای کلستان را در بر میگیرد می توان متوجه گستردگی و عظمت کار شد که ساماندهی و کنترل واحدهای زیرمجموعه نیاز مند تشکیلات و تعداد نیروی بالائی است اما متأسفانه به دلایل مختلف می بایستی با تعدادی نیروی بسیار کمتر از سقف و سازمان درنظر گرفته شده در همه ابعاد شهر حضور داشته و نسبت به کنترل اقدام کنیم.

عرب در ادامه به تنش های اقتصادی که گاها در شهر دیده میشود اشاره کرد و افزود: درشهری به گستردگی شیراز با توجه به گسترش منطقه، با نقاط پرتنش از لحاظ اقتصادی نیز روبرو هستیم ، مانند فرودگاه که با توجه به اینکه نشانگر هویت و فرهنگ غنی استان است و همه روزه افراد زیادی از این مسیر تردد میکند اما متأسفانه شاهد گرانفروشی های بسیار زیادی هستیم بطوری که بعضا توسط توریستهای خارجی این موضوع( گرانفروشی) در شبکه های اجتماعی سراسر دنیا مطرح شده است.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: به دلیل گستردگی شهر این واحد از سال 93 اقدام به جدا سازی از محدوده زیر گذر صنایع به سمت سپیدان درقالب یک محدوده دارای 11 منطقه و ایجاد پایگاهی در مجتمع خلیج فارس کرد که درطی این مدت تاکنون 21000 مورد بازرسی از واحدهای منطقه فوق انجام شده و همچنین 1450 پرونده تخلفاتی نیز تشکیل شده که دراین زمینه مبلغ یک میلیارد ریال جریمه شامل واحدهای متخلف شده است.
عرب در ادامه با بیان اینکه مردم خود ناظرین اصلی جامعه بوده و هیچ دستگاهی اعم از دولتی و غیر دولتی بدون نظارت وکمک خود مردم نمیتواند نسبت به انجام وظائف خود آنچنان که باید و شاید ایفای نقش کند، اظهار داشت: از عموم شهروندان فهیم و خوب تقاضا داریم که ضمن هوشیاری در عقد قرارداد های خرید با واحدهای صنفی دارای پروانه و عدم عقد قرار داد با واحدهای فاقد پروانه و همچنین فاقد محل استقرار ثابت درصورت هرگونه شکایت مراتب را به شماره تلفن 3234000 ستاد خبری بازرسی و نظارت اصناف اعلام فرمایند.

او در پایان افزود: بر اساس نهضت مطالبه گری حق عموم مردم فهیم بوده که نسبت به شکایت خود تقاضای پی گیری سریع را داشته و مجموعه بازرسی و نظارت اصناف استان نیز موظف به اعلام گزارش نتیجه پی گیریها به شکات خواهد بود.
تارخ درج خبر : 27/10/1395 ساعت 13:30

تاریخ درج :  1395/10/27

تعداد بازدیدها : 1011
 

ارسال نظر


نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پیام رهبر

تبلیغات

مرکز طراحی وب زئوس

لینک های مفید

اوقات شرعی

نظر سنجی

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟