ارتباط با رییس اصناف

اعضای هیات رییسه

جستجو

کمیسونها و اتحادیه ها

اطلاعیه ها و بخشنامه ها

آمار بازدیدکنندگان

  • افراد آنلاین: 2
  • بازدید امروز: 570
  • بازدید دیروز: 327
  • بازدید کل: 401265
  • ورودی موتورهای جستجو : 10186
  • IP شما: 54.81.195.140

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شيراز خبر داد

دفاتر پيشخوان دولت در تعامل با اتحاديه براى جلب رضايت مردمى گام بردارد

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شيراز خبر داد:دفاتر پيشخوان دولت در تعامل با اتحاديه براى جلب رضايت مردمى گام بردارد


عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف مرکز استان فارس از برخورد قاطع با عکاسان بی‌مجوز و آتلیه‌های خانگی خبر داد.

قدرت الله جوكارى در گفتگوى اختصاصى با بيان اينكه در چارچوب قانون آماده تعامل با دستگاه مرتبط و برخورد با افراد سودجو هستيم ، اظهار داشت : هر واحد صنفى بر اساس قانون ملزم به داشتن جواز كسب است كه دفاتر پيشخوان دولت نيز از اين قائده مستثنى نيستند.
رئيس اتحاديه عكاسان و فيلم برداران شيراز با تقدير از تعامل و همكارى دفاتر پليس + ١٠ افزود : جلسات مختلفى در جهت حل اختلافات موجود بين عكاسى هاى فاقد مجوز دفاتر پيشخوان دولت و اتحاديه داشتيم كه هنوز به توافق نرسيده ايم و در جهت احقاق حقوق همكاران صنفى و كاهش شكايات مردمى از اين عكاسى ها تلاش هاى مان را تا حصول نتيجه نهايى با استفاده از ابزارهاى قانونى ادامه خواهيم داد.
جوكارى با بيان اينكه به دليل عدم جواز كسب عكاسى هاى دفاتر پيشخوان دولت شكايات متعدد مردمى قابل رسيدگى از سوى اتحاديه نيست و اين امر نارضايتى هاى بسيارى را از طرف مردم عزيز به همراه داشته است ؛ ابراز داشت : عكاسى يك هنر است كه فرد عكاس بايد تبحر و تخصص لازم در اين خصوص را داشته باشد يا حداقل هاى علم عكاسى را بداند كه متاسفانه بعضا عدم تخصص لازم كه منجر به عكس هاى فاقد رعايت موارد تخصصى از سوى اين عكاسى ها مى باشد باعث شده شكايات متعددى به اتحاديه سرازير گردد و به واقع نياز است دفاتر پيشخوان دولت حداقل در راستاى جلب رضايت حداكثرى مردمى با اتحاديه تعامل و همراهى لازم را داشته باشد.
وی در ادامه با بيان اينكه عكاس ها و فيلمبرداران شيراز قانونمند فعاليت ميكنند ؛ تصریح کرد: هم اکنون اعضای اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شيراز دارای کارت تصویربرداری هستند که از طرف اداره اماکن عمومی تائید صلاحیت شده‌اند و در حال حاضر نیز مشغول به فعالیت هستند.

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شهرستان شيراز با تاکید بر این که اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شيراز با افراد بی‌مجوز و آتلیه‌های خانگی برخورد قاطع می‌کند، خاطر نشان کرد: اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شيراز با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی در زمان اوج کار به صورت فعال به گشت‌زنی و بازرسی از عوامل فیلمبرداران در مجالس می‌پردازد و اگر فیلمبرداران فاقد کارت تصویربرداری باشند، بر طبق قانون با آنها برخورد می‌شود و ابزارآلات و لوازم فیلمبرداری آنها ضبط و طبق قانون تحویل مراجع قانونی می‌شود.

جوكارى با توجه به حساسیت کار اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران و به منظور احساس امنیت در بین زوج‌های جوان گفت: اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران یکی از اتحادیه‌های اولویت‌دار و حساس در بین اتحادیه‌ها می‌باشد، لذا افرادی که از این اتحادیه در خواست پروانه کسب می‌کنند از نظر صلاحیتی، شخصیتی و اخلاقی مورد بررسی قرار می‌گیرند و در نهایت پرونده متقاضیان به اداره نظارت بر اماکن عمومی ارسال می‌شود.

وی افزود: افراد متقاضی پروانه کسب باید کلاس‌های فنی و حرفه‌ای را با نمره ممتاز سپری کنند.
جوكارى ادامه داد: اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران از مردم درخواست دارد به منظور کسب اطمینان قبل از عقد قرارداد با واحدهای صنفی، پروانه کسب معتبر و همچنین کارت تصویربرداری واحد صنفی مورد نظر را از اتحادیه استعلام کنند.

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شهرستان شيراز با بيان اهميت امر آموزش در تمامى كارها بیان کرد: در حال حاضر کمیسیون آموزش اتحادیه در حال برنامه ريزى جهت برگزاری کلاس‌های آموزشی به منظور ارتقاء فنی افراد دارای پروانه کسب کرده و در این راستا از استادان بزرگ هنر عکاسی و فیلمبرداری ایران برای امر آموزش استفاده خواهد كرد.

رئيس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شهرستان شيراز تصريح کرد: اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شيراز دارای کمیسیون‌های فنی، حل اختلاف، رسیدگی به شکایات، بازرسی و نظارت و کمیسیون آموزش است كه هر كميسيون مستقل به فعاليت خود بر اساس قانون نظام صنفى و اهداف اتحاديه ادامه مى دهد.

جوكارى با تاكيد بر اهميت نظارت و بازرسى خاطر نشان كرد : در راستای ساماندهی عکاسان و فیلمبرداران بازرسی اتحاديه با هماهنگی و همکاری اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی طرح بازدید و نظارت از واحدهای صنفی را آغاز کرده است.

وی افزود: واحد بازرسی و نظارت اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شهرستان شيراز به صورت قانونمند و با جدیت با متخلفین و آتلیه‌های بدون پروانه کسب و خانگی برخورد می‌کند.
تارخ درج خبر : 27/10/1395 ساعت 13:23

تاریخ درج :  1395/10/27

تعداد بازدیدها : 458
 

ارسال نظر


نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پیام رهبر

تبلیغات

مرکز طراحی وب زئوس

لینک های مفید

اوقات شرعی

نظر سنجی

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟